آمدن سایت به صفحه اول گوگل

آمدن سایت به صفحه اول گوگل

بسیاری در ابتدای شروع طراحی سایت خود از ما سوال می کنند که سایت ما به صفحه اول گوگل میاد؟ یا برای آمدن سایت به صفحه اول گوگل چکار کنیم؟ یا با فلان کلمه کلیدی سایت ما در صفحه اول گوگل نشان داده خواهد شد؟ یا چطوری به صفحه اول گوگل بیام و یا قیمت صفحه اول گوگل چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله ، هر سایت با هر نامی می تواند در حوزه ی فعالیت خود با جستجوهای مرتبط در صفحه اول گوگل قرارگیرد. البته که این کار مانند هر کار دیگری نیاز به تخصص و تلاش دارد.

برای موفقیت در گوگل و افزایش سدوی سایت دو راه وجود دارد: یا خودتان آموزش ببینید و کارهای سایت خود را انجام دهید. یا اینکه سئو سایت خود را به تیمی حرفه ای واگذار کنید.

در صورتی که می خواهید درباره سئو بیشتر بدانید می توانید مقاله سئو چیست را مشاهده نمایید.

اگر خودتان می خواهید که سئو سایتتان را بالا ببرید و به مرور در صفحه اول گوگل قرار بگیرید به نکاتی که در ادامه آورده می شود حتما دقت کنید و مطمئن باشید این راهکارها برای افزایش رتبه سایت شما و آمدن سایت به صفحه اول گوگل کارآمد خواهد بود:

برای اطمینان از داشتن بهترین صفحه اصلی با یک تصور پایدار، ما چند مرحله بهینه سازی سایت را مشخص کرده ایم.


هدف و زمینه اصلی سایت خودتان را مشخص کنید

کار اصلی شما که در وب سایتان به آن می پردازید دقیقا چیست؟ یا وب سایت شما چیست؟ چگونه می توان مخاطبان خود را آموزش داد؟ هدف از دسترسی کاربران به خارج از صفحه اصلی چیست؟ برای ردیابی عملکرد از اهداف قابل اندازه گیری استفاده کنید.


کلمات کلیدی خود را مشخص کنید

مهمتری مرحله در بهینه سازی یک سایت، شناسایی کلمات کلیدی برای سئو است. ینی شما باید به شکل های مختلف یک کلمه ، مترادفها و همخانواده های آنها فکر کنید و بررسی انجام دهید.

آمدن سایت به صفحه اول گوگل
سایت پوکه قروه با وجود رقبای زیاد در کلمه کلیدی پوکه قروه سنندج در صفحه اول و لینک اول است.

لیستی از کلمات کلیدی بالقوه را ایجاد کنید و کلمات کلیدی را اولویت بندی کنید.

نحوه ایجاد لیست کلمات کلیدی

استفاده از طوفان فکری و کمک از ابزارهای سئو. برخی از ابزارهای گوگل :

استفاده از نام محصول یا خدمت به نوان مثال طراحی سایت با وردپرس یا پوکه معدنی

موقعیت جغرافیایی به نوان مثال پوکه معدنی قروه یا طراحی سایت در تهران

موقعیت جغرافیایی به نوان مثال پوکه معدنی قروه یا طراحی سایت در تهران

هم خانواده ها و مترادف های کلمه مثلا پومیس (نام دیگر پوکه معدنی است).

هم خانواده ها و مترادف های کلمه مثلا پومیس (نام دیگر پوکه معدنی است).

کلمه کلیدی به همراه برند به عنوان مثال طراحی سایت تارا وب

ترکیب با کلمات دیگر مثلا پوکه معدنی مرغوب

اولویت بندی لیست کلمات کلیدی

بعد از نوشتن لیست کلمات کلیدی ، کلمات کلیدی را اولویت بندی کنید . سه فاکتور مهم در اولویت بندی کلمات کلیدی عبارتند از:

میزان ترافیک کلمه کلیدی

در گوگل ترند می توانید میزان ترافیک حداکثر 5 عبارت کلیدی را با هم مقایسه کنید.

میزان رقابت در آن کلمه

یا همان difficulity که یکی از ابزارهای یافتن این فاکتور kwfinder است.

میزان سودآوری کلمه کلیدی


محتوا تولید کنید

در این قسمت به سوال چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟ پاسخ می دهیم و آن این است که مهم ترین کاری که برای آمدن به بهترین رتبه های نتایج گوگل باید انجام دهید این است که همیشه برای سایت خود، مطالب غیر کپی تولید کرده و انتشار دهید(که این موضوع نیاز به کمی آموزش دارد)

سعی کنید حتما برای سایت محتوای بنیادی ایجاد کنید..

انواع محتوا در سایت

 • محتوای متنی که شامل متن و عکس و gif است.
 • محتوای صوتی و ویدئویی
 • اینفوگرافیک

سه نکته مهم در سئو سایت

 • توجه داشته باشید که بهینه سازی سایت با بهینه سازی یک صفحه از سایت متفاوت است.
 • موضوع تولید محتوا بر عهده مالک سایت است.
 • سایت یکبار بهینه نمی شود بلکه باید همواره بهینه سازی شود.

بهینه سازی (SEO) محتوا برای موتورهای جستجو

کلمه کلیدی اصلی

صفحه را با استفاده از یک کلمه کلیدی اصلی که کسب و کارتان را توصیف می کند، منحصر به فرد کنید.

متا تگ عنوان

یکی از مهمترین متاتگ در سئو که تاثیر مهمی برای قرار گیری سایت در صفحه اول گوگل دارد، متاتگ عنوان یا همان title است. یکی از اولین مکان هایی که هم توسط گوگل بررسی می شود، عنوان صفحه است. عنوان صفحه باید بین 30 تا 60 کاراکتر باشد و کلمات کلیدی اصلی نیز در آن به کار رود. بهتر است که بین کلمات کلیدی با کاراکترهای خاصی مانند – یا | فاصله انداخته شود.

متا تگ توضیحات

متا تگ توضیحات در صفحه سایت شما نشان داده نمی شود اما یکی از عوامل مهم در قرارگیری آن در صفحه اول گوگل است. این متاتگ فقط در صفحه نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود و باید در آن شما بیان کنید که محتوای اصلی این سایت در مورد چه چیزی است.

طول کاراکتر این متا تگ باید که بین 70 تا 150 کاراکتر باشد و بیشتر از آن باعث نمایش آن به صورت نقطه چین خواهد بود و تاثیر منفی می تواند در رتبه شما برای قرارگیری درصفحه اول گوگل باشد. هچنین بهتر که کلمه کلیدی اصلی را دوبار در آن به کار ببرید.

تگ عنوان H1

این عنوان مقاله شماست و در بالا محتوای سایت قرار می گیرید مانند عنوان همین مقاله. این باید با متاتگ عنوان شما متفاوت باشد و نباید به صورت سئو نوشته شود، البته کلمه کلیدی باید در آن نوشته شود اما باید کاربرپسند باشد. نکته خیلی مهم، این است در هر صفحه باید فقط یکبار از تگ H1 استفاده کنید و برای زیر عنوان ها به ترتیب از h2 و h3 استفاده می شود.

تگ H1 به گوگل و کاربران سایت بیان می کند که محتوای سایت شما در خصوص چه چیزی است و اگر مکان متاتگ تایتل را خالی بگذارید، گوگل به صورت خودکار آن در نتایج جستجو نشان خواهد داد. در واقع یکی از تگ های اولیه و مهم در محتوای سایت که تاثیر بسزایی می تواند برای نشان دادن سایت شما در صفحه اول گوگل داشته باشد، تگ H1 است.

کلمات کلیدی داخل متن

مهمترین مساله برای افزایش رتبه سایت و قرارگیری آن در صفحه اول گوگل، استفاده مناسب ازکلمات کلیدی در متن است. چگونگی استفاده از کلمات کلیدی در محتوای سایت خیلی مهم است. استفاده بیش از حد، مورد جریمه گوگل می شود و استفاده خیلی کم هم اثری در سایت شما برای قرار گیری در صفحه اول گوگل نخواهد داشت.

محتوا حداقل باید 500 کاراکتر باشد تا گوگل آن را به عنوان یک مقاله در نظر بگیرد ولی اصولا توصیه می شود که اگر می خواهید نتیجه بهتری از گوگل دریافت کنید، تعداد کاراکترهای محتوا بهتر است بین 1200 تا 1600 باشد.

تگ ALT برای عکس ها

تگ alt مشابه متا تگ عنوان و توضیحات است. این تگ به گوگل برای جستجوی عکس ها کمک می کند. هنگامی که کاربر عکسی را در قسمت image گوگل جستجو می کند، این شانس برای شما وجود دارد عکس شما در قسمت های ابتدایی نشان داده شود.

مهمترین نکته این است که حتما محتوای این تگ و عکس ها مرتبط با موضوع اصلی سایتتان باشد و همچنین کلمات کلیدی اصلی که مربوط به این مقاله است را در آن به کار ببرید. زمانی که عکسی بارگذاری نشود، این متن به جای آن نشان داده خواهد شد و از این رو باعث کمک به سایت برای قرارگیری در صفحه اول گوگل می شود. نکته خیلی مهم این است که تگ های alt هر عکس باید با یکدیگر متفاوت باشد.

به عنوان مثال تصویر زیر هم دارای تگ alt است و هم توضیحاتی در زیر تصویر آورده ایم و هم اینکه سعی کنید از تصاویر کپی و دیگر سایت ها استفاده نکنید.

آمدن سایت به صفحه اول گوگل
آمدن سایت به صفحه اول گوگل

لینک سازی درست انجام دهید

کار دیگری که برای موفقیت در گوگل باید انجام دهید ، ایجاد لینک های حقیقی برای سایت خودتان است که با ارتباط گرفتن و همکاری با دوستان تان که در حوزه کاری شما فعالیت دارند می توانید ایجاد کنید و از آنها برای سایت خود لینک های مفید بگیرید.

قبل از توضیحات این قسمت برخی فکر می کنند که مهمترین فکتور برای آمدن سایت به صفحه اول گوگل لینک سازی است گرچه باید بگویم که لینک سازی بسیار مهم است اما خطرناک نیز هست و اگر به درستی انجام نشود باعث پنالتی سایت شما و یا کاهش رتبه سایت شما خواهد شد.

محتوای صفحه اصلی نمایانگر ارزش کسب و کار شما است. با تمرکز بر یک کلمه کلیدی اولیه، long-tailed استفاده از سرفصل ها ، محتوای خود را برای اسکن آسان کنید.

 • برای کمک به راهنمایی در وب سایت از لینک های داخلی استفاده کنید.
 • تصاویر مربوطه، کوچک را اضافه کنید.
 • با تصاویر بزرگ، با کاربر تماس بقرار کنید و آنها را ترغیب به برقراری تماس کنید
 • به طور کلی، بازدید کننده را آموزش دهید.

لینک های داخلی

لینک های داخلی در واقع لینک های هستند که باعث اتصال داخلی صفحات مرتبط سایت به یکدیگر می شوند. به نوعی آن ها را نوعی بک لینک به حساب می آورند اما بک لینک داخلی.

نکته ای که باید در آن ها در نظر بگیرید، این است انکر تکست لینک های داخلی باید کلمه کلیدی صفحه مورد نظر باشد و همچنین ارتباط محتوایی بین صفحات ارتباط داده شده باشد.

مهمترین مزیت لینک های داخلی، باعث راحت تر شدن پیمایش کاربران در سایت می شود که این میتواند تاثیر مهمی در قرارگیری سایت شما در صفحه اول گوگل باشد.

لینک های خارجی

لینک هایی هستند که شما به دیگر سایت ها می دهید یا از دیگر سایت ها دریافت می کنید. تاثیر این لینک ها برای صفحه اول گوگل به مراتب خیلی مهمتر از لینک های داخلی است، مخصوصا اینکه اگر از شبکه های اجتماعی باشد.

هرچه محتوای سایت شما مناسب باشد، شانس دریافت لینک های خارجی به سایت شما بیشتر خواهد بود.

نکات مهمی که برای لینک سازی یا ایجاد بک ینک باید در نظر بگیرید

اعتبار سایت بک لینک دهنده

ارتباط موضوعی سایت بک لینک دهنده. به عنوان مثال قرار دادن لینک و محتوای مناسب برای پوکه معدنی در سایت مصالح ساختمانی معتبر و رنکینگ بالا. پوکه معدنی در ساختمان و کف سازی و شیببندی کاربرد دارد.

بک لینک هایی با نرخ کلیک بالا ایجاد کنید

انکر تکست استاندارد حرفه ای به عنوان مثال با کلمات متنوعی برای یک صفحه لینک سازی کنید. از مترادفها، نام برند، url و کلمه کلیدی + برند استفاده کنید.

از صفحاتی با لینک خروجی کم بک لینک بگیرید.

بک لینک سنگین بگیرید. یعنی در قسمتهای کانتنت اصلی ، اسلایدرها و هدر سایت.بک لینکی که در فوتر سایت قرار میگیرد سبکترین بک لینک است.

ایجاد یک سرصفحه چشمگیر

می توانید از اسلایدرهای زیبا استفاده کنید اما در نظر بگیرید که سرصفحه یا هدر سایت شما تا حد ممکن باید شامل موارد زیر باشد.

 • هر چه ساده تر باشد، بهتر است.
 • از آرم یا لوگوی خود استفاده کنید.
 • شماره تلفن خود را وارد کنید
 • برای ناوبری سریع، لینک های حساس را در بالا سمت چپ قرار دهید.
 • لینک ورود به سایت را اضافه کنید – در صورت لزوم
 • یک سرصفحه سازگار در کل وب سایت داشته باشید.

سایت شما حتما منو داشته باشد

 • از یک فونت مشخص برای خواندن آسان استفاده کنید.
 • آن را در وب سایت حفظ کنید.
 • هدر منو توصیفی کوتاهی داشته باشد.
 • بیش از 8 هدر منو در سراسر صفحه وجود دارد. 5 یا 6 عدد ایده آل است.
 • باز هم، آن را ساده و روشن نگه دارید.

قسمت تماس با ما در صفحه اصلی سایت

رسانه های اجتماعی

یک CTA را برای پیوستن به شبکه های اجتماعی خود اضافه کنید – فرض کنید شما در رسانه های اجتماعی فعال هستید اضافه کردن آیکون شبکه های اجتماعی در هدر و پاورقی برای دنبال کردن و به اشتراک گذاری مطالب سایت .

یک فوترایجاد کنید

 • شامل نام قانونی شرکت و سال کپی رایت باشد.
 • اطلاعات تماس و لینک های مهم را اضافه کنید. کاربران معمولا از پاورقی به عنوان یک نقشه سایت فعال استفاده می کنند.
 • آن را در سراسر وب سایت سازگار نگه دارید.

صفحه اصلی خود را به طور مداوم تست کنید.

آیا شما به اهداف خود رسیدید؟ آیا اهداف تغییر کرده اند؟

در صورتی موارد گفته شده در فوق را انجام داده اید حال می توان به این سوال پاسخ داد:

آمدن سایت به صفحه اول گوگل چقدرطول می کشد؟

بالا آمدن سایت و رسیدن به نتایج بالای سایت گوگل ، معمولا 3 تا 18 ماه زمان می برد و این بستگی به عوامل زیادی دارد، در ادامه این عوامل را باهم میشماریم:

 • کلمه کلیدی که انتخاب کرده اید
 • انتخاب صحیح دسته بندی های سایت
 • رقبای شما چقدر فعالیت می کنند
 • دانش تیم سئو شما چقدر است
 • نسبت محتوای تولید شده شما به رقبا چقدر است
 • انتشار محتوای خود در سایر سایت ها
 • پیشینه رقبای شما چه میزان است
 • فعالیت شما در شبکه های اجتماعی چه میزان است
 • برای کسب لینک های خوب چقدر تلاش کرده اید
 • به الگوریتم های غیر همگام با سایت خود در گوگل برخورد نکنید
 • موارد فوق همگی در زمان رسیدن شما به صفحه اول گوگل موثر می باشد

سفارش طراحی سایت

برای سفارش طراحی سایت و البته یک طراحی سایت با وردپرس با کیفیت می توانید با تارا وب تماس بگیرید. ودر صورتی که مایل باشید ما با شما در بالا آمدن سایت به صفحه اول گوگل همکاری می کنیم.درباره نویسنده
مدیر تارا وب. فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم. اگر نیاز به طراحی قالب وردپرس اختصاصی دارید ما در تارا وب این کار را با بهترین کیفیت برایتان انجام می دهیم.

 • دیدگاه خود را در مورد این محصول یا مطلب وارد کنید
 • ایمیل شما منتشر نخواهد شد، با خیال آسوده آن را به درستی وارد کنید
 • امکاناتی که قصد دارید به محصول اضافه شوند را در نظرات همین صفحه وارد کنید تا بررسی شوند
 • پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما بنویسید

تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 0 دیدگاه