ویژگی های یک سایت خوب و حرفه ای

ویژگی های یک سایت خوب و حرفه ای

یک سایت خوب و حرفه ای جدا از اینکه یک سری امکانات را فراهم می کند باید حداقل استانداردها و ویژگی ها را داشته باشد که بتوان گفت که سایت خوب و حرفه ای است.در ادامه به برخی از ویژگی های یک سایت خوب و حرفه ای اشاره خواهیم کرد:

برخی ویژگی های یک سایت خوب و حرفه ای

در اداکه به برخی از برخی ویژگی های یک سایت خوب اشاره می کنیم.

یک طرح و نقشه راه منطقی برای طراحی و پیاده سازی وب سایت

 به شکلی که کاربر پس از ورود به وب سایت به راحتی متوجه عمکرد وب سایت و نیز متوجه کاربرد بخش های مختلف آن بشود. داشتن یک طرح و نقشه راه استاندارد در طراحی سایت باعث کاربرپسند بودن و امتیاز بهتر در سئو وب سایت شما خواهد شد.

نمایش اطلاعات مهم مربوط به کسب و کار در قسمت های مهم وب سایت 

 کاربر در وب سایت شما به دنبال خدمات و یا محصولات اصلی شما می باشد. برای همین باید به کاربر این اطلاعات مهم را در قسمت های اصلی وب سایت نمایش دهیم به جای اینکه کاربر را با لینک های شبیه درباره ما و اطلاعات غیرضروری دیگر کلافه کنیم.

مثلا در وب سایت رستوران، کاربر به دنبال منو غذا، فضای رستوران، ساعات فعالیت و آدرس رستوران می  گردد و به بخش های دیگر توجه چندانی ندارد.

قرار دادن اطلاعات تماس با ما در سایت

اطلاعات تماس با ما را در دسترس کاربر قرار دهید

هیج چیز بدتر از آن نیست که کاربر در وب سایت شما به دنبال اطلاعات  تماس بگردد. در اطلاعات تماس راه های تماسی را در وب سایت قرار دهید که همیشه به آنها پاسخگو باشید.

اگر تلفن خود را هرزگاهی ازدسترس خارج می کنید بهتر است آن را در اطلاعات تماس وب سایت قرار ندهید و فقط از ایمیل استفاده نمایید. حتما از ایمیلی استفاده نمایید که برای آن دامنه می باشد و از ایمیل gmail یا سایر ایمیل های شخصی به هیچ وجه استفاده نکنید.

مانند info[at]taaraweb[dot]ir

لینک دهی مشخص و نام های واضح برای منوها و لینک ها

در طراحی وب سایت از لینک دهی مشخص و نام های واضح برای منوها و لینک ها استفاده نمایید.

در لینک دهی سعی کنید نوشته لینک مشخص باشد که برای ورود به   کدام صفحه و انجام چه کاری است. استفاده از نام های مشخص و استاندارد به کاربر وب سایت حرفه ای شما حس خوبی خواهد داد و او را دچار سردرگمی نخواهد کرد.

امنیت وب سایت

 امنیت یکی از مهم ترین ویژگی های وب سایت حرفه ای است.در طراحی وب سایت کسب و کارهای مهم به نکات امنیتی بیشتر توجه نمایید.می توانید با گذاشتن یک گواهی امنیت ssl بر روی وب سایت خود اعتبار وب سایت خود را افزایش دهید و در نتیجه اعتماد کاربران را به وب سایت حرفه ای خود افزایش دهید.

امکان نشر مطالب و خدمات وب سایت در شبکه های اجتماعی

استفاده از امکان نشر مطالب و خدمات وب سایت شما در شبکه های اجتماعی یکی دیگر از ویژگی های یک سایت خوب و حرفه ای است.

ویژگی های یک سایت خوب و حرفه ای 1

رسانه های اجتماعی نقش مهمی در بازاریابی اینترنتی کسب و کار شما  خواهند داشت. پس در طراحی وب سایت حرفه ای امکانی را فراهم نمایید که کاربر در صورت تمایل بتواند صفحه مورد نظرش را در شبکه  اجتماعی دلخواهش به اشتراک بگذارد.یعنی در انتهای مطالب خود لینک های شبکه های اجتماعی مختلف را قرار دهید.

نمایش مناسب وب سایت شما در موبایل

نمایش مناسب وب سایت شما در موبایل یکی از مهم ترین ویژگی های وب سایت حرفه ای می باشد. طراحی شما باید خود را ابعاد نمایشگرهای مختلف تطبیق دهد تا همه کاربران بتوانند از وب سایت شما استفاده نمایند.

صفحه سوالات متداول را در وب سایت

صفحه سوالات متداول را در وب سایت حرفه ای خود حتما قرار دهید

همیشه برای کاربران و مشتریان سوالات متداول وجود دارد که ذهن آنها را مشغول کرده و آنها را دچار استرس می کند. اکثر این سوالات بین کاربران تکراری و مشخص می باشد. این سوالات را گردآوری کنید و برای آنها پاسخ های    مناسب و کوتاه پیدا کرده و در صفحه سوالات متداول وب سایت حرفه ای خود قرار دهید.

یک میزبان حرفه ای برای وب سایت

برای وب سایت حرفه ای خوب یک میزبان حرفه ای پیدا کنید.

 حتما به دنبال یک سرویس دهنده میزبانی (هاستینگ) باکیفیت و حرفه ای باشید. در  انتخاب چنین میزبانی به کیفیت سرویس دهی، مدت زمان پاسخگویی به مشکلات و در دسترس بودن توجه زیادی نمایید.

ویژگی هایی که در طراحی وب سایت حرفه ای نباید استفاده کنید

  • استفاده از موسیقی
  • استفاده از Flash 
  • هر چیزی که به صورت خودکار شروع به پخش یا اجرا نماید.
  • اطلاعات اضافه نظیر نوشته، تصویر و فیلم

استفاده از اینها باعث کندی و زیاد شدن مدت زمان بارگذاری صفحه می شود.
ویژگی وب سایت حرفه ای را با یکدیگر بررسی نمودیم. حالا می توانید با رعایت نکات بالا در طراحی وب سایت های خود، وب سایت حرفه ای تولید نمایید و میزان رضایت کاربران و مشتریان وب سایت خود را افزایش دهید.درباره نویسنده
مدیر تارا وب. فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم. اگر نیاز به طراحی قالب وردپرس اختصاصی دارید ما در تارا وب این کار را با بهترین کیفیت برایتان انجام می دهیم.

  • دیدگاه خود را در مورد این محصول یا مطلب وارد کنید
  • ایمیل شما منتشر نخواهد شد، با خیال آسوده آن را به درستی وارد کنید
  • امکاناتی که قصد دارید به محصول اضافه شوند را در نظرات همین صفحه وارد کنید تا بررسی شوند
  • پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما بنویسید

تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 0 دیدگاه