قدم به قدم سئو سایت را بالا ببریم (2)

قدم به قدم سئو سایت را بالا ببریم (2)

در ادامه به بررسی سایر گام های بالابردن سئو سایت می پردازیم. از اینکه حوصله به خرج میدهید و مطالب این سایت را مطالعه می کنید، سپاسگزاریم.

5- هر چند روز وبلاگ نویسی کنید تا اعتبار صفحه شما افزایش یابد

شما باید همیشه در رابطه با موضوعات مختلفی که کاربران شما به آن اهمیت می دهند مطلب بنویسید تا گوگل متوجه این کار شما بشود و همین موضوع باعث افزایش اعتبار وبسایت شما از نظر گوگل می شود. این کار باعث می شود که گوگل توجه بیشتری به وبسایت شما داشته باشد.

با در نظر داشتن این موضوع، حداقل هر هفته یک بار مقاله ای را برای انتشار داشته باشید. به یاد داشته باشید که شما در اصل، برای مخاطبین خودتان وبلاگ نویسی می کنید نه برای موتورهای جستجو. در رابطه با چیزهایی بنویسید که مخاطبین و مشتریان شما به آن علاقه دارند و مطمئن شوید که کلمات کلیدی مناسب را در این محتوا استفاده کنید و در نتیجه، مخاطبین شما کم کم به سمت سایت شما جذب می شوند و بر روی آن کلیک می کنند.

6- برنامه های لینک سازی ایجاد کنید

مدل خوشه بندی موضوعی، روش شما برای حرکت به سمت فعالیت های سئو در سال جدید است، اما تنها راه رسیدن به رتبه بندی بالاتر برای محتوا نیست.

5 گام اول ما مختص تکنیک های سئو داخلی می باشد. لینک سازی اولین هدف سئو خارجی می باشد و همچنین عامل مهمی در رتبه بندی سایت شما توسط موتورهای جستجو می باشد.

لینک سازی فرآیند جذب لینک های ورودی ( یا همان بک لینک ها) به وبسایت شما از دیگر سایت ها می باشد. به عنوان یک قانون عمومی، هر چه اعتبار وبسایت اولیه که از آن بک لینک گرفته اید بیشتر باشد، تاثیر بیشتری بر روی رتبه بندی شما ایجاد می کند.

همیشه در رابطه با روش های مختلفی که می توانید برای وبسایت خودتان بک لینک به دست بیاورید، با دیگران همفکری کنید. اول با هدف های کوچک شروع کنید و مثلا لینک های خودتان را با دیگر کسب و کارهای محلی به اشتراک بگذارید. چند پست وبلاگ بنویسید و آن ها را بر روی توییتر، فیسبوک و لینکدین به اشتراک بگذارید. شما می توانید با دیگر وبلاگ نویسان مکاتبه کنید تا از فرصت های وبلاگ نویسی به صورت مهمان استفاده کنید که می توانند برای سایت شما بک لینک ایجاد کنند.

7. قبل نشر پست، تمام رسانه ها را فشرده یا کم حجم کنید

یک گام کوچک اما بسیار مهم در فرآیند سئو وجود دارد. مادامی که وبلاگ یا وبسایت شما رشد می کند، شما قطعا تصاویر، ویدئو و رسانه های مرتبط را در سایت خودتان خواهید داشت. این دارایی های بصری می توانند باعث جلب توجه مخاطبین شما شوند اما ممکن است فراموش کنید که این فایل ها، فایل های فنی کامپیوتری هستند که سایز بالایی دارند.
به عنوان یک قانون عمومی، هر چه سایز فایل بزرگتر باشد، مرورگرهای اینترنت با دشواری بیشتری آن را رندر می کنند و به دلیل این که بهینه سازی سرعت سایت یکی از مهم ترین عوامل رتبه بندی برای موتورهای جستجو می باشد، شما حتما باید سایز فایل ها را کاهش دهید.

8. از روش ها و اخبار جدید سئو، با خبر باشید

مانند هر زمینه کاری دیگری، فضای موتورهای جستجو نیز همیشه در حال تکامل می باشد. شما همیشه باید گرایش های جدید و روش های به روز را در نظر داشته باشید. این کار ممکن است کار دشواری باشد اما همیشه منابع آنلاین مختلفی وجود دارند که شما با استفاده از آن ها می توانید نسبت به جدید ترین موضوعات و روش ها آگاه شوید و از تغییراتی که ممکن است بر روی وبسایت و استراتژی سئو شما تاثیر داشته باشد، با خبر شوید.

در قسمت زیر، چند مورد از این ابزار را معرفی می کنیم که ممکن است برای شما مفید باشند:
1. SEOmoz
2. SEOBook
3. Search Engine Roundtable
4. Search Engine Land

9. آنالیز موفقیت محتوای سایت

سئو نیازمند زمان و تلاش زیادی می باشد. اگر نتوانید نتیجه کار خودتان را ببینید، این همه تلاش چه فایده ای دارد؟ معیارهای بسیاری وجود دارد که شما می توانید به صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه بررسی کنید تا موفقیت برنامه های خودتان را ردگیری و اندازه گیری کنید.

به دلیل این که معیارهایی که شما انتخاب می کنید ممکن است در رابطه با ترافیک ارگانیک باشد، بهتر است از ابزاری استفاده کنید که به شما این امکان را بدهد تا ترافیک ارگانیک و رتبه بندی سایت خودتان را برای کلمات کلیدی طولانی در صفحات مختلف، بررسی کنید. Google Search Console، یکی از بهترین ابزار گزارش دهی به همین هدف می باشد.

همچنین، ردگیری صفحات ایندکس شده، مشتری های هدایت شونده، ROI، بک لینک ها، کلمات کلیدی و رتبه بندی خودتان در SERP ها (صفحات نتایج موتور جستجو) می تواند به شما کمک کند تا موفقیت خودتان را ردگیری کرده و فرصت های جدیدی را شناسایی کنید.

برگرفته از سایت: www.newseo.irدرباره نویسنده
مدیر تارا وب. فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم. اگر نیاز به طراحی قالب وردپرس اختصاصی دارید ما در تارا وب این کار را با بهترین کیفیت برایتان انجام می دهیم.

  • دیدگاه خود را در مورد این محصول یا مطلب وارد کنید
  • ایمیل شما منتشر نخواهد شد، با خیال آسوده آن را به درستی وارد کنید
  • امکاناتی که قصد دارید به محصول اضافه شوند را در نظرات همین صفحه وارد کنید تا بررسی شوند
  • پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما بنویسید

تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 2 دیدگاه