لینکهای nofollow و follow

لینکهای nofollow و follow

با توجه به اهمیت لینکهای nofollow و follow در سئوی سایت، در این مقاله به طور مختصر به بررسی این نوع لینک ها می پردازیم.

در حالت پیشفرض لینک ها follow هستند مگر اینکه nofollow به لینک ها اعمال گردد.که طرز نوفالو کردن را در مثال لینک زیر می بینیم.

در مقاله سئو چیست؟ می توانید در صورت تمایل توضیحات بیشتری در رابطه با سئو بدست آورید.

بررسی لینکهای nofollow و follow

پیوندهای Nofollowed پیوندهای پیوندی با برچسب “rel = “nofollow هستند. این پیوندها تاثیری در رتبه بندی موتور جستجو در URL مقصد ندارند زیرا Google PageRank در آن لینک نمی کند. در واقع ، گوگل حتی پیوندهای غیرفعال شده را خزیدن نمی کند.

nofollow به لینک ها اعمال می گردد.

<a href=”آدرس مقصد”  rel=”nofollow”> متن لینک </a>

لینک هایی که بهتر است nofollow شوند تا به سئوی سایت شما آسیب نرسانند

برخی از لینکها ممکن است دارای آدرس خراب یا از دست رفته باشند و یا به سایت هایی رجوع کنند که نا مرتبط با سایت ما باشند پس از این رو اینگونه لینک ها بر سئو سایت ما تاثیر منفی می گذارد. برخی از این محل ها که احتمال وجود لینکهای ناخواسته دارد را در ذیل آورده ایم:

 • کامنت ها یا دیدگاهها
 • پست های انجمن ها
 • صفحات قابل ویرایش مانند ویکی پدیا
 • امضاهای مهمان

مطالب کاربران در دیدگاهها و پست های انجمن ها و نیز کامنت ها در سئوی محتوا مهم است و خود نوعی محتوا نویسی است و البته هر بار که کاربران دیدگاهی را ثبت می کنند آن نوشته یا محتوا آپدیت می شوند که موتورهای جستجو آن را بروز رسانی محتوا در نظر می گیرد.

برخی از کاربران با نوشتن مطالب بی ربط و یا کپی در کامنت ها، دیدگاهها یا پست های انجمن ها سعی درتبلیغ یا لینک سازی البته ناشیانه برای سایت خود می کنند که این مطالب غیر مرتبط یا کپی در محتوای آن قسمت از سایت شما اثر منفی خواهد گذاشت. چون خزنده های موتورهای جستجو آن قسمت از مطلب کاربر را به اعنوان جزئی از نوشته شما تلقی می کنند.

البته برخی از کاربران هم هستند که مطالب جالبی درج می کنند که هم مرتبط اند و هم کپی نیستند بنابراین برای اینکه از اثرات سوء لینک های موجود در مطالب نوشته شده توسط کاربران تا حدی جلوگیری کنیم بهتر است لینک های موجود در آن متون را nofollow کنیم و یا حتی پاک کنیم.

برای لینک بیلدینگ باید بیشتر لینک های شما follow باشند تا توسط گوگل به حساب بیایند.

پس باید در ویرایش تگ a باید نکات گفته شده را مد نظر قرار دهیم.

 لینکهای nofollow و follow.

چه نوع لینک هایی را لازم داریم

و اما ما چه نوع لینک هایی را لازم داریم و برای لینک سازی ما مهم هستند…برای تاثیر مثبت لینکهای nofollow و follow بر سئوی سایت بهتر است که لینک هایی را که در زیر آورده ایم حتما فالو باشند:

 • لینک صفحه اصلی خود
 • لینک به صفحات قیمت (صفحات محصول، دسته بندی اقلام و …)
 • لینک حاوی نام تجاری یا نام شرکت برای برند سازی مناسب است.گاهی برای تاثیر بهتر در برند سازی نام برند خود را بدون لینک دادن در کنار کلمه کلیدی هدف که آن دارای لینک است قرار دهیم به طور مثال: سفارش طراحی سایت با ورد پرس توسط تارا وب گزینه مناسبی برای کسب و کارهای مختلف است.
 • لینک حاوی کلمات کلیدی هدف که یکی از بهترین لینک سازی هاست که البته حتما باید در انتخاب کلمه کلیدی مناسب دقت شود. به طور مثال : مقاله سئو چیست را از سایت تارا وب مطالعه نمایید.درباره نویسنده
مدیر تارا وب. فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم. اگر نیاز به طراحی قالب وردپرس اختصاصی دارید ما در تارا وب این کار را با بهترین کیفیت برایتان انجام می دهیم.

 • دیدگاه خود را در مورد این محصول یا مطلب وارد کنید
 • ایمیل شما منتشر نخواهد شد، با خیال آسوده آن را به درستی وارد کنید
 • امکاناتی که قصد دارید به محصول اضافه شوند را در نظرات همین صفحه وارد کنید تا بررسی شوند
 • پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما بنویسید

تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 0 دیدگاه