مدیریت سایت وردپرسی

مدیریت سایت وردپرسی

برای مدیریت سایت وردپرسی خود زمانی که سایتی را راه اندازی می کنید، در سیستم وردپرس یک سیستم مدیریتی برای انجام فعالیت ها وجود دارد که  با عنوان پیشخوان وردپرس شناخته شده است  که با ورود به آن می توانید از تمامی امکانات بهره مند شوید.

در طراحی سایت وردپرسی ، از هر روشی که استفاده کنید باید با مدیریت سایت آشنایی داشته باشید تا بتوانید در کد نویسی از آنها استفاده نمایید.

ورود به مدیریت سایت وردپرسی

برای ورود به مدیریت وردپرس کافی است که در انتهای دامنه خود wp-admin را بنویسیم به این صورت :

http://mysite.ir/wp-admin

با وارد کردن این آدرس صفحه ای به صورت عکس زیر باز می شود که در آن باید نام کاربری و کلمه عبور سایت خود را وارد نمایید.

مدیریت سایت وردپرسی 1

شناسه ی شما، همان “Username “و رمز عبور همان “password “می باشد که در مراحل ثبت نام وردپرس، انتخاب کرده اید. با ورود این اطلاعات و زدن دکمه ی ورود به پیشخوان وردپرس وارد خواهید شد.

این همان پنل مدیریتی است که شما قرار است تمامی فعالیت های خود را از طریق آن انجام داده و بر روی سایت قرار دهید. منوی عمودی نوک مدادی رنگ، تمامی گزینه هایی که در پنل ادمین وردپرس (البته بر طبق قالب سایت شما موارد دیگری نیز ممکن است به این پیشخوان اضافه شده باشد.

پس ما حالت کلی را توضیح خواهیم داد تا روال کار را تا حدودی آموزش دهیم) موجود می باشد را نشان خواهد داد که به معرفی کلی هر یک می پردازم .

مدیریت سایت وردپرسی 2

پیشخوان در مدیریت سایت وردپرسی

این گزینه مربوط به اطلاعات میزکار وردپرس و گزینه ی به روز رسانی ها می باشد . به روز رسانی ها قسمتی است که به صورت خودکار هر نسخه ی جدیدی که ایجاد شود را به ما یادآوری می کند و اعلام می کند که می توانیم وردپرس خود را به آن نسخه ی جدید بروز کنیم (البته حتما دقت کنید که قبل از بروزرسانی ها خصوصا بروزرسانی پوسته سایت، از سایت خود بک آپ یا نسخه پشتیبان تهیه نمایید.)

نوشته ها در مدیریت سایت وردپرسی

قسمت نوشته ها شامل بخش های متعددی از جمله؛ همه ی نوشته ها، افزودن نوشته، دسته ها و برچسب ها میشود . در این قسمت شما می توانید تمامی نوشته هایی را که ایجاد می کنید مشاهده کنید و آن ها را ویرایش کنید. همچنین با کلیک بر روی گزینه ی افزودن نوشته می توانید نوشته ی مورد نظر را ایجاد کنید. دسته بندی های سایت خود را می توانید از قسمت دسته ها اضافه کنید و برچسب ها را نیز می توانید از این قسمت ملاحظه کنید.

رسانه در مدیریت سایت وردپرسی

قسمت رسانه ها، مربوط به تصاویر، فایل های تصویری، صوتی و یا ویدئویی می باشد که شما بارگذاری کرده اید.

برگه ها در مدیریت سایت وردپرسی

 برگه ها، بخشی از وردپرس هستند که با کمک آن ها می توان خیلی موارد را ایجاد کرد. به عنوان مثال صفحات اصلی سایت را می توان به کمک آن ها ساخت، صفحه ی فرود را می توان ایجاد کرد، تمامی صفحاتی که احتیاج به کدهای کوتاه شده ی وردپرس یا به اصطالح شورت کد دارند، توسط آن ها ایجاد می شود و بسیاری موارد دیگر.

مثلا برگه تماس با ما یا درباره ما را می توانید از این قسمت ایجاد و ویرایش نمایید.

دیدگاه ها در مدیریت سایت وردپرسی

بخشی هستند که کاربران شما نظرات یا سولات خود را ثبت کرده و شما می توانید به آن ها پاسخ دهید. (میتوانید دیدگاههایتان را مدیریت کنید هر کدام را که تمایل دارید حذف کنید و یا آن ها را تایید و به همان صورت نمایش دهید.)

نمایش در مدیریت سایت وردپرسی

بخش نمایش، برای انتخاب و بارگذاری قالب و پوسته های وردپرسی است. شما با این بخش می توانید پوسته ی مورد نظر خود را بارگذاری کرده و به تنظیمات آن بپردازید .

 • پوسته ها: قالب های مختلف را نشان می دهد. می توانید قالب خود را تغییر دهید و قالب مورد نظر خود را آپلود نمایید .
 • سفارشی سازی: قالب یا پوسته ای را که انتخاب کرده اید می توانید در این قسمت سفارشی سازی کنید مثل لوگوی سایت یا نام سایت ، هدر و … را در این قسمت ویرایش نماییئ
 • ابزارک ها: در این قسمت می توانید ابزارک های خود (برخی از افزونه ها بعد از نصب در این قسمت نشان داده می شوند) را د ر قسمت های مختلف سایت مثلا هدر، فوتر، اسلایدر و … نمایش دهید.
 • فهرست ها: در این قسمت فهرست جدید بسازید یا فهرست های قبلی خود را ویرایش نمایید.
 • سربرگ: همان هدر سایت است که می توان هدر سایت را در این قسمت ویرایش نمایید.
 • پس زمینه: پس زمینه سایت در این قسمت تغییر میدهید مثلا رنگ باشد یا تصویر.
 • ویرایشگر: می توانید کد پوسته انتخاب شده خود را در این قسمت تغییر دهید که نیاز به دانش در حوزه php و css  دارد.( این قسمت را اگر دانش کافی ندارید تغییر ندهید زیرا در صورت بروز اشکال در آن ممکن است سایت شما دچار مشکل شود.)

افزونه ها در مدیریت سایت وردپرسی

 هر سایتی برای کامل شدن به مکمل هایی نیاز دارد تا با کمک آن ها بتواند خدمات بهتری را ارائه دهد. بخش افزونه ها نیز بدین منظور در وردپرس موجود است تا شما امکاناتی را که نیاز دارید با کمک افزونه ها اضافه کنید.نصب افزونه، حذف و فعال سازی و غیر فعال سازی افزونه ها از این قسمت می توان انجام داد.

کاربران در مدیریت سایت

تمامی کاربران سایت از جمله ، مدیر، ویرایشگر، نویسنده و کاربران معمولی در این قسمت ثبت می شوند و اطلاعات کامل آن ها در این بخش با عنوان شناسنامه موجود است.

ابزارها در مدیریت سایت وردپرسی

 وردپرس نیز ابزارهایی دارد که برای تکمیل بخش هایی مورد نیاز است. شما به راحتی می توانید ابزارها را برون بری و درون ریزی کنید.(مثلا  نوشته ها، دیدگاهها، و یا هر محتوایی را می توان از لوکال هاست به سایت خود منتقل کنید.)

تنظیمات در مدیریت سایت وردپرسی

همانطور که تنظیمات همیشه جزء مهم ترین بخش ها به حساب می آید، بخش تنظیمات از مهمترین قسمت ها در پیشخوان وردپرس نیز می باشد. بسیاری تنظیمات مهم در اینجا قابل مشاهده است.درباره نویسنده
مدیر تارا وب. فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم. اگر نیاز به طراحی قالب وردپرس اختصاصی دارید ما در تارا وب این کار را با بهترین کیفیت برایتان انجام می دهیم.

 • دیدگاه خود را در مورد این محصول یا مطلب وارد کنید
 • ایمیل شما منتشر نخواهد شد، با خیال آسوده آن را به درستی وارد کنید
 • امکاناتی که قصد دارید به محصول اضافه شوند را در نظرات همین صفحه وارد کنید تا بررسی شوند
 • پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما بنویسید

تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 0 دیدگاه