تغییر تابع پیشفرض برچسب ها

تغییر تابع پیشفرض برچسب ها

قبل از آنکه در رابطه با تغییر تابع پیشفرض برچسب ها توضیح دهیم شرح مختصری از برچسب ها را ارائه می دهیم.در طراحی سایت با وردپرس حتما به قسمت برچسبها برخورد خواهید کرد.

برچسب ها کلماتی هستند که با متن و محتوای شما ارتباط دارند و می توان گفت پر کاربردترین کلمات و یا نیمه عبارات در متن شما را شامل خواهند شد.می توان گفت یکی از مهمترین بخش ها در نوشته را شامل می شود که برای بهبود وضعیت سئو در سایت، اولین گزینه به شمار می رود که باید با وسواس و دقت بالایی انتخاب شود. یعنی برچسب ها میتوانند تاثیر زیادی بر سئو سایت شما داشته باشند و همچنین به هدف افزایش کارایی سایت استفاده میشوند؛ البته به شرطی که به درستی از آنها استفاده کنید.

تغییر تابع پیشفرض برچسب ها

ابر برچسب، شیوه‌ای خاص از نمایش برچسب‌ها در بخش ظاهری سایت است. برچسب های وردپرس دارای تابع پیشفرضی هستند به این صورت که هر برچسب که در تعداد بیشتری از نوشته‌ها استفاده شده باشد، با فونت درشت‌تری دیده می‌شوند و مخاطبان می‌توانند موضوعات مهم را از این طریق شناسایی کنند و در صورت تمایل مطالب مرتبط با آن برچسب را بخوانند .شاید بخواهید نحوه نمایش تابع پیشفرض برچسب ها را تغییر دهید و به فرمتی که تمایل دارید نمایش داده شود.

وردپرس خود از تابع زیر برای نمایش برچسب ها استفاده می کند و اگر شما در ابزارک های قالب خود، برچسب ها را فراخوانی کنید به طور پیش فرض این تابع فراخوانی خواهد شد:

<?php the_tags(); ? >

اما مطمئنا بعضی از افراد ظاهر پیشفرض نحوه نمایش برچسب های سایت وردپرسی خود را دوست نداشته باشند و بخواهند که آن را شخصی سازی کنند. برای این کار روشهای مختفی وجود دارد .

مثلا استفاده از افزونه هایی است که برای این کار در مخزن وردپرس وجود دارند و می توان از آنها استفاده کرد. اما می توانیم برای سفارشس سازی برچسب ها از کد نویسی مختصری استفاده کنیم و از افزونه ها استفاده نکیم. من در اینجا یک نمونه را قرار داده ام. شما ابتدا باید تابع زیر را در فابل فانکشن قالب خود وارد کنید. این تابع، تابع پیشفرض برچسب های قالب را تغییر می دهد و البته شما می توانید پارامترهای آن را به دلخواه تغییر دهید.

<pre>
function my_tag_cloud_filter($args = array()) {
 $args['smallest'] = 13; 
 $args['largest'] = 13; 
 $args['unit'] = 'px'; 
 $args['format'] = 'flat';
 $args['number'] = 20;
 $args['orderby'] = 'count'; 
 $args['order'] = 'RAND'; 
 return $args;
}
add_filter('widget_tag_cloud_args', 'my_tag_cloud_filter', 10);
<pre>

برای استایل دهی به لینک برچسب ها نیز می توان کد زیر را در فایل استایل (style.css) قالب خودتون قرار بدید.

<pre>
.tagcloud a { 
  background: transparent;
  border:1px solid #ffc400;
  border-right:3px solid #ffc400;
  border-radius: 3px;
  color: #777777;
  display: inline-block;
  margin: 2px 0;
  padding: 5px 10px;
  font-family:'yekan'; 
}
<pre>

نتیجه نهایی تغییر تابع پیشفرض برچسب ها

تغییر تابع پیشفرض برچسب ها 1
تغییر تابع پیشفرض برچسب های وردپرسدرباره نویسنده
مدیر تارا وب. فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم. اگر نیاز به طراحی قالب وردپرس اختصاصی دارید ما در تارا وب این کار را با بهترین کیفیت برایتان انجام می دهیم.

 • دیدگاه خود را در مورد این محصول یا مطلب وارد کنید
 • ایمیل شما منتشر نخواهد شد، با خیال آسوده آن را به درستی وارد کنید
 • امکاناتی که قصد دارید به محصول اضافه شوند را در نظرات همین صفحه وارد کنید تا بررسی شوند
 • پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما بنویسید

تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 0 دیدگاه