اهمیت بک لینک و تاثیر جادویی آن در سئو

اهمیت بک لینک و تاثیر جادویی آن در سئو

قبل از بیان اهمیت بک لینک و تاثیر آن بر سئو سایت توضیحات مختصری در رابطه با اینکه بک لینک چیست و انواع بک لینک اشاره می کنیم. موتورهای جستجو می‌توانند backlink ‌ها را تشخیص داده و به همین دلیل تاثیرات آن در سئو ظاهر می‌شود. 

بک لینک BackLink چیست؟

بک لینک یکی از روش های سئو خارجی می باشد که به رتیه سایت در نتایج کمک می نماید

بک لینک در واقع لینک سازی و پیوند دادن یک وب سایت به وب سایتی دیگر است. یکی از عواملی که موتورهای جستجو‌ی گوگل، جهتِ محاسبه رتبه‌بندی وب‌سایت ها از آن بهره‌می‌برند، همین “بک لینک‌ها” هستند.

با سایت های دیگر و مرتبط تبادل لینک کنید.در لینک سازی بسیار مهم است که چه کلمه ای را لینک می کنید.

بک لینک BackLink چیست؟

انواع بک لینک

 • بک لینک داخلی: این نوع پیوند میان صفحات داخلی وب سایت رخ می دهد.
 • بک لینک خارجی: این نوع پیوند بر خلاف بک لینک داخلی، در داخل وب سایت اتفاق نمی افتد اما از وب سایت دیگر به سایت شما رخ می دهد.
 • بک لینک فالو (follow)
 • بک لینک نو فالو (nofollow)

10 نکته اساسی که در لینک سازی خارجی باید رعایت کنیم

 1. ارتباط محتوای لینک با سایت لینک دهنده بسیار اهمیت دارد. در سایت هایی که بیشترین ارتباط را با سایت شما یا محصولات و محتوای شما دارند لینک سازی کنید.
 2. کیفیت و اعتبار سایت لینک دهنده بسیار مهم است. اعتبار دامنه DA و اعتبار صفحه PA. یک سایت خیلی خوب که در آن می توانید اطلاعات زیادی درباره بک لینک های سایتهای مختلف و اعتبار دامنه و پیج و لینک های شکسته یک سایت و … به دست بیارید سایت https://smallseotools.com است.
 3. عنوان لینک اهمیت زیادی دارد به این صورت که باید سعی کنید حتما کلمه کلیدی خود را در عنوان لینک قرار دهید
 4. در کنار لینک کردن کلمه کلیدی به سایت خود سعی کنید از نام برندتان هم بدون لینک دادن استفاده کنید تا لینک سازی طبیعی تر باشد. یعنی لینک سازی و برند سازی را با هم انجام دهید.
 5. اگر لینک سازی را در یک محتوا یا مقاله انجام می دهید سعی کنید که این مقاله تکراری و یا کپی نباشد و حتی از سایت شما هم کپی برداری نشده باشد بلکه محتوای یونیکی باشد و در آن محتوا به سایت خود لینک دهید.
 6. عمر لینک در سایت لینک دهنده نیز مهم است. بهترین حالت لینک های دائمی هستند.
 7. rel لینک در سایت لینک دهنده نباید nofollow باشد.
 8. target لینک نباید blank باشد ینی به صورت “tagrget=”_blank نباشد.
 9. تعداد لینک هایی که در سایت یا محتوا قرار داده می شود مهم است.نباید زیاده روی شود.در رپورتاژ 2 یا 3 لینک بیشتر درج نشود.
 10. لینک های داده شده و انکر تکست آنها را ویزایش نکنید.

لینک سازی خطرناک برای سئو سایت

 • استفاده از بک لینک های ارزان یا حتی رایگان با تعداد بالا و به صورت یکباره برای سایت شما نه تنها ممکن است مفید نباشد بلکه می تواند سایت شما را حتی پنالتی کند.
 • لینک سازی در سایتهای مختلف با یک متن. که این کار جالبی برای سئو سایت نیست بلکه اگر در چند سایت لینک سازی می کنیم باید متن متفاوتی داشته باشند.
 • لینک سازی در سایت ها انجام داده باشید اما در سایت خود آدرس آن را ویرایش کنید که این کار یک کار خظرناکی است و بک لینک شما از بین می رود.
 • کپی از سایت خود…که اگر از سایت خودمان کپی کنیم ارزش محتوای سایت خود را هم پایین خواهیم آورد و مشخص خواهد شد که لینک سازی عمدی انجام شده که گوگل آن را حتما تشخیص خواهد داد.

تاثیر لینک سازی بر سئو سایت

بک لینک‌ها برای بالا بردن سئو در جستجوگرها ارزشمند هستند، زیرا آن‌ها را می‌­توان نماینده اعتماد دیگران نسبت به یک سایت نام برد. به طور کلی، این لینک‌ها در وب سایت شما، یک سیگنال برای موتورهای جستجو به حساب می‌­آیند که دیگران را به محتوای شما پیوند می‌دهند.

شاید بسیاری از سایت‌ها را ببینید که به یک صفحه وب پیوند داده شده‌اند. موتورهای جستجو می‌توانند backlink ‌ها را تشخیص داده و به همین دلیل تاثیرات آن در سئو ظاهر می‌شود. بنابراین، ایجاد بک لینک‌ها می‌تواند تاثیر مثبت و به سزایی در موقعیت رتبه بندی سایت داشته باشد.درباره نویسنده
مدیر تارا وب. فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم. اگر نیاز به طراحی قالب وردپرس اختصاصی دارید ما در تارا وب این کار را با بهترین کیفیت برایتان انجام می دهیم.

 • دیدگاه خود را در مورد این محصول یا مطلب وارد کنید
 • ایمیل شما منتشر نخواهد شد، با خیال آسوده آن را به درستی وارد کنید
 • امکاناتی که قصد دارید به محصول اضافه شوند را در نظرات همین صفحه وارد کنید تا بررسی شوند
 • پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما بنویسید

تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 0 دیدگاه